Spring 2013 Game Results

Week # 7:

FH U11 Girls (Bowden) 2-3 Strikers United

FH U11 Girls (Aron) 3-1 Western United Pioneers

FH U11 Girls (Vince) 2-0 Lusitana

FH U12 Girls (Laporte) 2-1 NEFC

FH U13 Girls (Aron) 1-0 Galway Rovers

FH U13 Girls (Vince) 3-0 Tidal Wave SC

FH U16 Girls (White) – Postponed

FH U16 Girls (Laporte) – Postponed

FH U18/19 Girls (Bowden) 4-0 FC United

 

FH U11 Boys (Johnson) 7-3 Strikers United

FH U11 Boys (Bowden) 0-4 Abbey Villa

FH U11 Boys (Ferguson) – Bye

FH U12 Boys (Vince) 1-4 Crusaders

FH U14 Boys (Bagley) 2-2 Valeo FC

FH U14 Boys (Ledoux) 1-2 AYS

FH U16 Boys – Postponed

FH U17 Boys (Lucey) 7-2 Crusaders

 

Week # 6:

FH U11 Girls (Bowden) 1-4 FC Stars of MA

FH U11 Girls (Aron) 3-3 NEFC

FH U11 Girls (Vince) 0-6 FC Stars of MA

FH U12 Girls (Laporte) 0-4 Tidal Wave

FH U13 Girls (Aron) 0-1 FC Stars of MA

FH U13 Girls (Vince) 2-1 MC Falcons N.E. Rush

FH U16 Girls (White) 2-2 Nashua World Cup

FH U16 Girls (Laporte) 3-1 Boston Azzurri

FH U18/19 Girls (Bowden) 2-0 Boston Azzurri

 

FH U11 Boys (Johnson) 4-0 MC Falcons N.E. Rush

FH U11 Boys (Bowden) 1-0 FC United

FH U11 Boys (Ferguson) 2-0 JBSA

FH U12 Boys (Vince) 0-5 Benfica

FH U14 Boys (Bagley) 1-0 SF Vikings

FH U14 Boys (Ledoux) 0-3 AC Milan

FH U16 Boys 1-0 Valeo FC

FH U17 Boys (Lucey) 4-5 AC Milan

 

Week # 5:

FH U11 Girls (Bowden) 4-2 Euro United FC

FH U11 Girls (Aron) 3-3 NEFC

FH U11 Girls (Vince) 1-1 NEFC

FH U12 Girls (Laporte) 2-2 Explosion FC

FH U13 Girls (Aron) 0-1 Crusaders

FH U13 Girls (Vince) 1-2 Best FC

FH U16 Girls (White) 1-1 North Shore United

FH U16 Girls (Laporte) 1-1 Real Boston SA

FH U18/19 Girls (Bowden) 3-4 NOVA

 

FH U11 Boys (Johnson) 1-1 Valeo FC

FH U11 Boys (Bowden) 0-1 Liverpool FSC

FH U11 Boys (Ferguson) 1-1 NEFC

FH U12 Boys (Vince) 0-6 Victoria FC

FH U14 Boys (Bagley) 1-2 FC Blazers

FH U14 Boys (Ledoux) – BYE

FH U16 Boys 1-1 FC United

FH U17 Boys (Lucey) 1-3 Raynham Renegades

 

Week # 4:

FH U11 Girls (Bowden) 5-1 Liverpool FSC

FH U11 Girls (Aron) 2-2 South Shore Select

FH U11 Girls (Vince) 3-3 FC Stars of MA

FH U12 Girls (Laporte) 1-4 FC Stars of MA

FH U13 Girls (Aron) 2-2 NEFC

FH U13 Girls (Vince) 1-1 FC Stars of MA

FH U16 Girls (White) 0-2 FC Stars of MA

FH U16 Girls (Laporte) 4-1 Explosion FC

FH U18/19 Girls (Bowden) – BYE

 

FH U11 Boys (Johnson) 0-1 Western United

FH U11 Boys (Bowden) 4-0 Abby Villa

FH U11 Boys (Ferguson) 3-0 Lincoln FC

FH U12 Boys (Vince) 0-6 Lusitana

FH U14 Boys (Bagley) 1-1 FC Blazers

FH U14 Boys (Ledoux) 3-2 Explosion FC

FH U16 Boys 2-2 South Shore

FH U17 Boys (Lucey) 1-3 Abby Villa

 

Week # 3:

FH U11 Girls (Bowden) 2-1 Best FC

FH U11 Girls (Aron) 0-1 Liverpool FSC

FH U11 Girls (Vince) 2-2 JSSA Magic

FH U12 Girls (Laporte) 1-2 Liverpool FSC

FH U13 Girls (Aron) 0-1 North Shore United

FH U13 Girls (Vince) 2-2 Lusitana

FH U16 Girls (White) 3-1 Western United Pioneers

FH U16 Girls (Laporte) 0-8 Middlesex Phantoms

FH U18/19 Girls (Bowden) 0-3 Nor’easter SC

 

FH U11 Boys (Johnson) 4-0 SCOR FC

FH U11 Boys (Bowden) 1-0 JBSA

FH U11 Boys (Ferguson) 1-1 Black Watch Premier

FH U12 Boys (Vince) 0-4 Galway Rovers

FH U14 Boys (Bagley) 2-4 Nor’easter SC

FH U14 Boys (Ledoux) 0-5 MC Falcons N.E. Rush

FH U16 Boys 1-0 Hammer FC

FH U17 Boys (Lucey) 1-5 FC Blazers

 

Week # 2:

FH U11 Girls (Bowden) 1-2 FC Stars of MA

FH U11 Girls (Aron) 8-0 PTUSA FC

FH U11 Girls (Vince) 0-1 Northeast United

FH U12 Girls (Laporte) 1-3 Crusaders

FH U13 Girls (Aron) 1-3 MC Falcons N.E. Rush

FH U13 Girls (Vince) 4-0 Middlesex Phantoms

FH U16 Girls (White) 2-1 PASA FC

FH U16 Girls (Laporte) 0-0 SS Stingrays

FH U18/19 Girls (Bowden) 3-0 Delta FC

 

FH U11 Boys (Johnson) 4-2 Liverpool FSC

FH U11 Boys (Bowden) 1-0 Liverpool FSC

FH U11 Boys (Ferguson) 2-1 Liverpool FSC

FH U12 Boys (Vince) 0-1 SSU Blazers

FH U14 Boys (Bagley) 1-3 AC Arlington

FH U14 Boys (Ledoux) 0-3 Nor’easter SC

FH U16 Boys 2-0 FC Stars of MA

FH U17 Boys (Lucey) 2-3 Real Boston SA

 

Week # 1:

FH U11 Girls (Bowden) 4-1 JSSA Magic

FH U11 Girls (Aron) 2-2 Mutiny FC

FH U11 Girls (Vince) 4-2 Liverpool FSC

FH U12 Girls (Laporte) 0-8 SS Select

FH U13 Girls (Aron) 4-0 PASA FC

FH U13 Girls (Vince) 1-2 Explosion FC

FH U16 Girls (White) 0-0 Galway Rovers

FH U16 Girls (Laporte) 2-2 SS Select

FH U18/19 Girls (Bowden) 3-1 Cape Cod ReUnited

 

FH U11 Boys (Johnson) 2-1 North Shore United

FH U11 Boys (Bowden) 6-0 JBSA

FH U11 Boys (Ferguson) 3-0 Nova

FH U12 Boys (Vince) 1-1 JSSA Magic

FH U14 Boys (Bagley) 2-1 St. Michael Youth

FH U14 Boys (Ledoux) 1-1 Abbey Villa SC

FH U16 Boys 1-0 North Shore United

FH U17 Boys (Lucey) 0-0 Western United Pioneers